День машинобудівника на Житомирщині відзначають 7,4 тисячі працівників галузі

21 вересня в облдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди Дня машинобудівника за участю голови облдержадміністрації Сергія Рижука, заступника голови облдержадміністрації Віктора Куницького, першого заступника голови обласної ради Володимира Арешонкова.

Звернувшись до присутніх у залі керівників і працівників машинобудівної галузі, Сергій Рижук висловив їм щиру подяку за щоденну копітку працю, яка забезпечує розвиток цієї базової галузі промисловості. Він зазначив, що за 8 місяців поточного року в області забезпечено зростання промислового виробництва на 13,3%. За цим показником область посідає 6-е місце в державі.

Машинобудівна галузь має найвищий індекс промислового виробництва серед усіх галузей промисловості області. За січень-серпень він склав 149,5 відсотків до відповідного періоду минулого року і значно перевищив зазначений показник по Україні.

На Житомирщині працюють 52 машинобудувальних підприємства, які спеціалізуються на виробництві машин, електричного, електронного, оптичного устаткування та транспортних засобів. На зазначених підприємствах працює 7,4 тис. працівників.

„Нам належить ще багато зробити, щоб машинобудування стало провідною галуззю у регіоні, забезпечити його вплив на темпи науково-технічного розвитку, - наголосив очільник області. – Адже до 1990 року частка машинобудівної галузі у загальних обсягах реалізації складала 25%, зараз – 6%”.

Голова облдержадміністрації привітав всіх робітників, промисловців зі святом і побажав їм міцного здоров’я, наснаги, злагоди в родині та суспільстві.

Кращим працівникам галузі було вручено почесні грамоти облдержадміністрації і обласної ради.

Довідково: за січень – липень 2011 року у галузі реалізовано продукції споживачам та надано послуг на суму 418,3 млн. грн., що на 48,3 млн. грн. більше, ніж торік.

Провідними підприємствами галузі є: спільне підприємство «АТЕМ-ФРАНК» (генеральний директор – Артур Тер-Тумасов), Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес» (генеральний директор – Ігор Щесняк), Житомирський ремонтно-механічний завод (директор – Сергій Бутенко), «Новоград-Волинський завод сільгоспмашин» (голова правління – Леонід Вакулюк), Новоград-Волинське виробниче об’єднання «Техна» (директор – Володимир Рибінський), житомирські підприємства «Електровимірювач» (голова правління – Сергій Гречко), «Вібросепаратор» (голова правління – Григорій Андрушко), «Челме Україна» (директор – Анжела Іщук) та інші.

У поточному році 48,6% підприємств машинобудівної галузі одержали 30,8 млн. грн. прибутку, а 51,4% підприємств одержали 30,6 млн. грн. збитків. В цілому загальний фінансовий результат за 7 місяців 2011 року у галузі склав 0,2 млн. грн. прибутку.

За січень - липень 2011 року середньомісячна заробітна плата працівників становить 2000 грн., що на 25,5% більше ніж за відповідний період минулого року.

Заборгованість по зарплаті у машинобудуванні зменшилась до початку року на 25% і за станом на 1 серпня 2011 року становить 1,6 млн. грн.

У І півріччі п. р. на розвиток підприємств машинобудування було спрямовано 50,1 млн. грн. капіталовкладень, що в 3,6 рази перевищило минулорічний показник і склало 3,5% загального обсягу інвестицій у промисловість та залучено прямих іноземних інвестицій на суму 2 млн. дол. США.

У машинобудуванні за минулий рік здійснювали інноваційну діяльність майже 23% промислових підприємств, якими впроваджено 5 нових технологічних процеси, з них 1 маловідходний, ресурсозберігаючий та 9 нових інноваційних видів продукції. Обсяг реалізованої інноваційної продукції становив 18,1 млн. грн.

ZhitomirNews.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі