Сирітство – велика проблема для будь-якого суспільства

На первинному обліку в службі у справах дітей м.Житомира перебуває 437 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У сім′ях опікунів, піклувальників виховується 294 дитини. Такі дані оприлюднили у Житомирській міській раді на прес-конференції до міжнародного Дня усиновлення.
Сирітство – велика проблема для будь-якого суспільства. В Україні вона сьогодні актуальна, адже число сиріт щороку зростає.
Більшість усиновлень, які відбуваються області, припадають саме на місто Житомир. Це пов’язано з тим, що в тут розташовано обласний будинок дитини, вихованцям якого найчастіше випадає шанс знову знайти сім’ю.
Олександр Бочковький, заступник міського голови Житомира:  «Житомир у цьому плані відрізняється – тільки за 2011 рік у нас було усиновлено 52 дитини».
Серед усиновлених в цьому році діток – 42 дитини раннього та дошкільного віку і лише 8 дітей віком від 10 років. Крім того у Житомирі створено 5 дитячих будинків сімейного типу, до яких влаштовано 41 дитина, та 13 прийомних сімей, в які влаштовано 20 дітей.
Надія Косяк, начальник служби у справах дітей міської ради:  «У нас на даний час опікунами є 261 особа, і ще цікаво, що лише18 людей неє родичами цих дітей. Це взагалі сторонні люди, які виявили милосердя і взяли під опіку своїх діток».
Заступник директора міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Іваницька наголосила на тому, що прийомна сім’я — це можливість надати дітям необхідні батьківську любов та ласку, а також життєвий досвід, і саме тому дітям, які зростають в дитячих будинках, після закінчення школи складно реалізувати себе в суспільстві, оскільки в них обмаль життєвого досвіду. А діти, які живуть в прийомних сім’ях, мають можливість спілкуватись із різними людьми, вони швидше адаптовуються до життєвих ситуацій, адже завжди відчувають підтримку батьківського плеча.

ЖОДТРК
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі