• Головна
  • На Житомирщині підвели підсумки місячника розброєння: понад 250 одиниць зброї та більше 2100 боєприпасів
демонстрація
15:12, 7 травня 2015 р.

На Житомирщині підвели підсумки місячника розброєння: понад 250 одиниць зброї та більше 2100 боєприпасів

демонстрація

7 травня у дворі УМВС України в Житомирській області відбулася виставка зброї, боєприпасів і вибухівки, зданих до міліції упродовж квітня поточного року. Найбільше серед представленого  гладкоствольних мисливських рушниць, різнокаліберної вогнепальної зброї та різних видів холодної – кастетів, ножів та кинджалів. Саморобні унікальні екземпляри або обрізи рушниць, заводські зразки зброї – усе це, як розповіли правоохоронці, до міліції самовільно принесли жителі регіону.

Про це 0412 повідомила прес-служба УМВС України в Житомирській області.

– Загалом упродовж проведення місячника добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових речовин до підрозділів органів внутрішніх справ здано 110 мисливських гладкоствольних рушниць, по 47 одиниць мисливської нарізної і травматичної та газової зброї, 24 саморобних зразка та 15 примірників холодної. Окрім того, маємо 15 одиниць зброї тих видів, які використовуються Збройними Силами України. Загалом здано 258 одиниць зброї та понад 2100 боєприпасів, - повідомив начальник Управління громадської безпеки УМВС Житомирщини Володимир Мазарчук.

Він також зазначив, що у порівнянні з попередніми роками під час цьогорічної весняної акції громадяни здали більшу кількість зброї і боєприпасів.

Увагу присутніх привернули представлені для огляду гранатомети. Як розповіли правоохоронці, тубуси від армійської зброї були виявлені у Житомирі нарядом патрульної служби. Нині триває перевірка щодо походження цих зразків.

За словами керівника сектору дозвільної системи УГБ УМВС Олександра Господарчука, кожна одиниця представленої зброї має свою історію. Наприклад, мисливські гладкоствольні рушниці здані колишніми власниками як непотрібні або зіпсовані.

– Зверніть увагу на ствол від рушниці: він розірваний. Очевидно, недавній власник використовував для стрільби саморобні патрони. Але пороху в зарядах виявилося більше потрібного, тому капсула вибухнула, ще не встигнувши вирватися назовні. Стрілкові пощастило залишитися живим, однак недбале або невміле використання зброї часто призводить до фатальних наслідків, - зазначив Олександр Господарчук.

Старі та іржаві екземпляри, в основному, є частими знахідками на горищах сільських будинків, що лишаються у спадок від старшого покоління молодшому. Зазвичай, зберігати такі реліквії люди відмовляються добровільно, усвідомлюючи їх небезпеку і суперечність із Законом.

Кожна одиниця із зданих зброї та спецзасобів перевіряється працівниками дозвільної системи за обліками органів внутрішніх справ щодо можливості її викрадення, втрати або причетності до скоєння злочинів. Зі свого боку, експерти дають висновок про загальний стан зброї та боєприпасів. Якщо негативні результати відсутні, громадяни цілком мають право оформити відповідні документи на право користування зброєю. Такою можливістю вже скористалися 5 житомирян.

Нагадаємо, що незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами, за чинним кримінальним законодавством, карається позбавленням волі від 3 до 6 років. Уникнули покарання понад сотні жителів Житомирщини, які упродовж місячника добровільного озброєння принесли до органів внутрішніх справ незареєстровані небезпечні предмети. Проте, кажуть правоохоронці, звернутися до міліції із заявою про здачу незаконної зброї громадяни можуть у будь-який час. За таких обставин вони не нестимуть кримінальну відповідальність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #розброєння #місячник #зброя #набої #боєприпаси #міліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...