• Головна
  • Підсумки роботи Житомирської митниці за 9 місяців
16:00, 6 жовтня 2011 р.

Підсумки роботи Житомирської митниці за 9 місяців

Підводячи підсумки роботи митниці за 9 місяців поточного року можемо констатувати, що митниця стабільно виконує покладені на неї завдання, адже в загальному рейтингу митних органів ми посіли 6 місце за показниками перерахування до бюджету митних платежів та 7 місце за показником рівня ефективності впровадження в роботу принципів „Електронної митниці”. Питома вага перерахованих митницею до бюджету платежів становить 6% від усієї перерахованої Державною митною службою України суми. І такий результат забезпечено митницею, штатна чисельність якої складає лише близько 2 % від загальної чисельності митних органів України.
Завдяки чітким і злагодженим діям митників забезпечено стабільне, прогнозоване наповнення доходної частини бюджету держави. Так, протягом 9 місяців 2011 року митницею забезпечено перерахування до державного бюджету 4,6 млрд. грн., що майже в 13 разів більше аналогічного показника минулого року. Значне зростання показника перерахування до державного бюджету митних платежів пояснюється переданням Житомирській митниці в грудні 2010 року функцій з митного оформлення нафтопродуктів. За 9 місяців поточного року кожним митником перераховано до бюджету 13,5 млн. грн., а в розрахунку на кожного оперативного співробітника, який безпосередньо бере участь у процесі митного оформлення товарів, 20,3 млн. грн.
Безперечно слід відмітити і пожвавлення економічної активності суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, що є традиційними для регіону, та загальне покращення економічної ситуації в Житомирській області, про що свідчить наявність стійкої позитивної тенденції до збільшення сум перерахованих до бюджету податків і зборів без урахування нафтопродуктів. Так, протягом 9 місяців 2011 року перераховано до бюджету 520,4 млн. грн., що на  164,5 млн. грн. або в 1,5 рази більше показника аналогічного періоду минулого року. За підсумками 9 місяців (без врахування ПММ) Житомирська митниця щоденно перераховує до бюджету на 1 млн. грн. більше, ніж в минулому році, а саме 3,1 млн. грн. щодня.
За 9 місяців 2011 року відбулося зростання загального товарообігу у 3,5 рази, який склав 17,2 млрд. грн.. Без урахування нафтопродуктів товарообіг збільшився на 35 % і склав 6,5 млрд. грн. Не беручи до уваги імпорт нафтопродуктів, Житомирська область залишається експортоорієнтованою, адже за 9 місяців маємо позитивне сальдо зовнішньоторгівельного балансу (+821,9 млн. грн.).
Крім того, темпи зростання оподаткованого імпорту (у 12,8 разів) ідентичні темпам зростання платежів до державного бюджету.
Традиційним для Житомирської області залишається експорт щебеневої продукції, лісопродукції, паперу, картону, виробів з каменю, керамічних виробів, виробів з чорних металів, електрообладнання, питома вага яких в загальній структурі експорту складає 83  відсотки.
Основні товари, які складають структуру імпорту (без урахування нафтопродуктів) залишаються традиційними для Житомирської митниці:
- пластмаси та виробів з них 12,7%,
- обладнання 11%,
- керамічні вироби 5%,
- шляхове обладнання 5%,
- добрива 6%,
- транспортні засоби 4,5%,
- скла та виробів з нього 4,2%,
- електрообладнання 4%,
- целюлоза 3,3%,
- бавовна 3,4%,
- жири та олії 2%.
Ці товари складають 61,1 відсотки від загального імпорту.
У січні - вересні 2011 року суб‘єкти зовнішньоекономічної діяльності співпрацювали з партнерами  94 країн світу: експортували вітчизняну продукцію до 82 країни світу, імпорт товарів здійснювався з 80 країн світу.
Основні країні , з яких здійснювався імпорт товарів це: Білорусь (80%), Польща (3%), Німеччина (2,5%), Литва (2%), Росія (2%), Італія (2%), США (1%). Це становить 92,5%.
Основні країни , в які здійснювався експорт товарів це: Росія ( 38%), Польща (11,5%), Німеччина (8%), Білорусь (6%), Італія (5%), Казахстан (3,7%), Молдова (3%), Чехія (2%), Швейцарія (1,7%). Це становить 78,9%.
Оцінюючи темпи зростання у 2011 році загального товарообігу, серед причин, що його викликали, слід назвати і спрощення митних процедур, зокрема:
- зменшення часу митного оформлення товарів з 4-6 годин до 2 годин;
- зменшення кількості митних оглядів у 2 рази.
Так, якщо у 2010 році митному огляду підлягало 54% товарів, то за 9 місяців 2011 року середній показник склав 17 %, із них експорт – 18%, імпорт – 20%, транзит – 13%.
Про пожвавлення економічної ситуації в регіоні свідчать і показники зростання кількості акредитованих в зоні діяльності Житомирської митниці суб’єктів ЗЕД. Кількість акредитованих у Житомирській митниці учасників зовнішньоекономічної діяльності станом на 01.10.2011 року становить 2414 суб’єкти (1044 активних), що на 410 (122 активних) суб‘єкта ЗЕД більше відповідного періоду минулого року.
Зросла на 70% і кількість суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які проводять митне оформлення в Житомирській за листами про погодження. Цей показник у 2011 році складає 238 учасників ЗЕД, що свідчить про зростання привабливості Житомирської митниці для суб’єктів ЗЕД та підвищення ефективності її роботи.
У 2011 році Житомирська митниця максимально зосередила свої зусилля на достовірності декларування товарів та їх правильній класифікації; правильністю визначення митної вартості товарів, декларування дійсної митної вартості як бази для нарахування податків і зборів; правильності визначення країни походження товарів.
Результатами зазначених заходів є зростання у 2011 році на 70 % економічного ефекту від проведення класифікаційної роботи, сума додатково сплачених до бюджету митних платежів за 9 місяців 2011 року становить 3 млн. грн.
За 9 місяців поточного року у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року надходження до бюджету коштів від коригування митної вартості зросли у 2,6 рази та склали 70,6 млн. грн. В результаті вдосконалення контролю за визначенням митної вартості товарів базу оподаткування за 9 місяців поточного року базу оподаткування збільшено на 306,5 млн. грн., або на 5% по відношенню до заявленої митної вартості. В середньому сума збільшення надходжень митних доходів та платежів у випадках збільшення митної вартості дорівнює – 23 тис. грн. на одне рішення.
На сьогоднішній день особливо гостро поряд з виконання митницею фіскальної функції постає питання забезпечення виконання правоохоронної функції. І в цьому напрямку є здобутки. В результаті проведення працівниками митниці протягом січня – вересня 2011 року заходів, направлених на виявлення та припинення фактів порушень митного законодавства Житомирською митницею порушено 9 кримінальних справ про контрабанду на загальну суму 8,4 млн. грн. (8 – ст. 201 КК України, 1 – ч.2 ст. 305 КК України), що по вартості майже на 70% більше аналогічного показника минулого року.
Крім того, протягом зазначеного періоду митницею порушено 691 справу про порушення митних правил на суму 31,8 млн. грн., що у 2,7 рази по кількісних та 4,5 по вартісних показниках більше аналогічного періоду минулого року.
У 2011 році митницею налагоджено тісну взаємодію з правоохоронними органами області, а результатом такої роботи є перекриття контрабандного каналу переміщення товарів поза митним контролем. Цим самим знищено найбільше контрабандне кубло на кордоні в Овруцькому та Олевському районах. При цьому у контрабандистів вилучено товару понад 700 тис. грн. По вказаному напрямку є напрацювання та найближчим часом також у взаємодії з правоохоронними органами буде перекрито і ліквідовано ще один осередок контрабанди на кордоні.
Серед перших Житомирська митниця і за показником впровадження процедури електронного декларування, метою якого є створення простого і безпаперового середовища для митниці і суб’єктів ЗЕД.. Завдяки вжитим  протягом 9 місяців заходам до пілотного проекту „Електронна митниця” включено 6 суб’єктів ЗЕД, до Реєстру підприємств, до товарів до товарів яких може застосовуватися процедура електронного декларування, включено 56 учасників ЗЕД. За вказаний період оформлено 57 ЕВМД в режимі ІМ40, 16 ЕВМД в режимі ІМ 74, 379 ЕПД та  5549 ЕПП. Ми готові працювати і надалі, адже вже на сьогодні посадовими особами митниці отримано 79 електронних цифрових підписів для оформлення електронних ВМД.
На сьогоднішній день питання підготовки країною до ЄВРО-2012 є популярним, тому не може залишитись поза увагою і стан готовності Житомирської митниці до цієї масштабної події. На сьогодні комплекс робіт, пов’язаних з будівництвом пункту поглибленого огляду автомобілів на МАПП „Виступовичі”,  майже завершений та об’єкт практично готовий до введення в експлуатацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
На Житомирщині відпуск всіх рецептурних ліків, які купуються пацієнтами за власні кошти, здійснюватиметься за електронним рецептом
Електронний рецепт
У Житомирі сьогодні відбудеться Здорова прогулянка на свіжому повітрі
Анонс
Медики Житомирського обласного онкодиспансеру переказали на підтримку ЗСУ майже пів мільйона гривень
Допомога
У Житомирі викрили міжрегіональний канал збуту наркотичних засобів з місячним оборотом до 1,5 млн грн – шістьом особам повідомили про підозру
ПРОКУРАТУРА
Оголошення
live comments feed...