• Головна
  • На Житомирщині розпочався загальнодержавний проект з утилізації отрутохімікатів
16:20, 12 жовтня 2011 р.

На Житомирщині розпочався загальнодержавний проект з утилізації отрутохімікатів

На Житомирщині розпочався загальнодержавний проект з утилізації отрутохімікатів. В більшості областей аналогічні речовини уже утилізовано, тож черга – за нашим регіоном.

Передбачено вивезення невідомих речовин, що десятиліттями зберігалися на складах в населених пунктах. Цьогоріч так званих «екологічних бомб» позбудуться села Житомирського та Брусилівського району. З Левкова Житомирського району вивезуть більш як десять тонн пестицидів.

Бригада радіаційного захисту уже перезатарила хімічні речовини, таким чином підготувавши до вивозу на утилізаційний завод, що в Польщі. У Левкові на складі без вікон і дверей зберігалися речовини, назв яких ніхто не може вказати. Припускають, що це засоби захисту рослин, термін придатності яких минув років 15 тому.
ВІКТОР Жуковський – бригадир ТОВ «Сі Буд Сістем»: "Вони зберігалися в поліетиленових мішках, аварійна ситуація. Тут воняє. Дальше ці мішки будуть упаковані в баули і будуть пломбуватися тут, грузитися на фури і вивозитися в Польщу".

За кількасот метрів від розваленого складу – житлові будинки та фермерські поля. Екологи визнають, що пестициди уже не тільки у порваних мішках. Вони давно у ґрунті та воді.

СЕРГІЙ ЗИБАЛОВ – перший заступник начальника Державної екологічної інспекції: "Вони проникають в землю, отруюють землю і підземну воду, виділяються в атмосферне повітря. 260 СКЛАДІВ В ОБЛАСТІ, З НИХ 58 У НЕЗАДОВІЛЬНОМУ СТАНІІ 181 СЛАД перебуває у задовільному стані: є вікна і двері і якийсь дах. А ці 58 – ні даху нема, ні стін."

Цьогоріч зі складів Житомирського та Брусилівського району екологи планують вивезти 45 тонн пестицидів.

Загалом, в області понад 600 тонн нічиїх отрутохімікатів. Більшість навіть не зберігається, а просто лежить у пошкодженій тарі в напівзруйнованих складах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...