В Олевську на 67-річниці визволення України поклали квіти до Обеліску Слави
Сьогодні, 28 жовтня, по всій території України відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 67-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. Дане свято має на меті всенародне уславлення воїнів-переможців, вшанування пам'яті мільйонів полеглих за визволення української землі представників усіх національностей, співвітчизників, які загинули на окупованій території, в концтаборах, на фашистській каторзі.
Цього дня в Олевську від будівлі райдержадміністрації до Обеліску Слави пройшла колона ветеранів і вищого керівництва району з метою вшанування та урочистого покладання квітів.
Голова районної ради ветеранів Надія Тимофіївна Ничипорук у своїй промові коротко розповіла присутнім про останні кроки до Великої Перемоги – визволення України.
«Звитяга подвигу розпочалась з героїчного краю молодогвардійців – Луганщини, а точніше з райцентру Мілове на кордоні з Росією в січні 1943 року. На протязі 1943 – 1944 рр. радянські воїни з боями пройшли всю Україну. Залишалось розгромити ворога в Карпатах та звільнити Закарпатську Україну.
13 вересня відбулося з’єднання 1-ї гвардійської армії. Генерал-полковник Гречко А.А. прорвав ворожу оборону в передгір’ях Карпат, а 18 вересня була введена 18-а армія під командуванням генерал-лейтенанта Ю.М. Журавльова.
Підрозділи першої армії 20 вересня перетнули радянсько-чехословацький кордон. Згодом, 27 жовтня розпочалися тяжкі бої за звільнення Ужгорода. І вже до кінця наступного дня ворожий гарнізон був подоланий».
Невимовно тяжких втрат зазнав український народ у тій страшній воєнній круговерті, що понівечила і розтоптала мільйони людських доль. Давно відшуміли ті битви. Тисячі й тисячі наших співвітчизників спочивають вічним сном у безіменних братських могилах. Багато воїнів померло від фронтових ран уже в повоєнний час.
Здавалося б, назавжди відійшли в минуле буремні події тих літ. Народилося нове покоління людей, що зростали в умовах мирної праці.
Далі до привітального слова долучився голова райдержадміністрації Андрій Васильович Дяченко, голова райради Микола Андрійович Харченко, Олеський міський голова Повар Анатолій Васильович і військовий комісар В.Г.Венгловський. Чиновники подякували присутнім ветеранам за те, що про війну молоде покоління знає лише з дідусевих бесід. Ми вже перетнули межу третього тисячоліття, розпочався новий відлік епохи, але відлуння війни не вщухає. Пам'ять про загиблих безсмертна, вона житиме в серцях ветеранів війни, в серцях нащадків.




