• Головна
  • Замість притулку для собак мер Житомира заговорив про утилізаційну камеру
16:30, 2 листопада 2011 р.

Замість притулку для собак мер Житомира заговорив про утилізаційну камеру

Не зважаючи на те, що протягом літа хтось в Житомирі намагався потравити чи не усіх в місті бездомних собак, проблема все одно не зникла сама собою. А отже й досі жителі Житомира нарікають на міську владу, яка начебто взагалі не реагує на те, що по вулицях в будь-який час бігають зграями бездомні собаки.

За літо частину бездомних собак в Житомирі перетравили, а ті, що лишилися так само зграями бігають по місту і ніхто не знає, що можна від них очікувати. Мешканці багатоповерхівок, поблизу яких стоять сміттєві баки, уже знають, що з настанням холодів собаки буквально житимуть біля під’їздів, чекаюти поки хтось не викине черговий пакет з недоїдками.

І так з року в рік ситуація не змінюється : одні жаліють та підгодовують собак, інші вкотре нарікають на владу, яка лише обіцяє боротися з цією проблемою, а дехто просто боїться пускати дітей та й самим йти гуляти, коли поруч постійно чатує зграє голодних псів, що агресивно ділять кожен шматок хліба.

Для експеременту журналісти "20 хвилин" спеціально обійшли навколо парку на Замковій, де зазвичай гуляють мами з дітьми і за менш ніж годину нарахували двадцять бездомних собак. Втім, більшість з них тут не затримувалась і бігли далі в центр міста.

Зі слів нинішнього міського голови Володимира Дебоя стало зрозуміло, що й цієї зими нічого не зміниться. Більше того, мер вже навіть не говорить про перспективу будівництва в місті притулку для таких собак чи вживання будь-яких інших заходів.

- Є тільки розмови. Це системне питання, яке десятки років не вирішується, воно зарегульоване державою, яке не виділяє на це ні матеріальних коштів. Побудувати той притулок – це питання про десятки чи сотні собачок або прикриття для якихось інших справ, - каже Дебой. – Якби притулок був реальним вирішенням, то можливо потрібно було його першочергово будувати. Питання не раз обговорювалось на різних круглих столах, але треба зрозуміти одне, що не міська рада сьогодні виключно несе відповідальність. Є сьогодні державна служба ветеринарної медицини, є державна санітарна служба, які в першу чергу несуть відповідальність за санітарний стан міста і в таких ситуаціях «бити у дзвони». Міська влада теж має відношення, але інколи спрощують до того рівня, що за цих безпритульних собак має відповідати мер чи його заступник. Це проблема всеукраїнська, і проблема Житомира. Проблема тих підприємств, на території яких є собаки, проблема ринків, проблема тих, ніби добрих людей, які підгодовують собак. Це комплексна проблема, одномоментного вирішення якої я сказати не можу.

Водночас, міський голова спростовує інформацію про те, що з міського бюджету було виділено 180 тисяч гривень на вирішення проблеми безпритульних собак в місті.

- Навколо цього питання – створення притулку – зявилося багато горе-бізнесменів, які думали, що можна буде отримати ці кошти і використати не за призначенням. Коли вони зрозуміли, що там немає бізнесу і ми не дозволимо ці кошти розкрадати, вони зникли, - додає міський голова. – Була пропозиція побудувати утилізаційну камеру, тому що все одно тварини гинуть тим, чи іншим шляхом. Можливо, цей потрібно зробити.

Втім попри те, що спочатку Дебой говорив, що кошти не виділялися взагалі, згодом він чомусь все ж відзначив, що фактично вони й не використовуються, бо на даний час не було дієвої пропозиції.

Поки влада шукатиме хто ж все ж винен в тому, що в місті не вирішується проблема безпритульних собак, бізнесмени можуть сміливо ділитися своїми пропозиціями і рятувати житомирян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...