• Головна
  • Податківці Житомирщини зустрілися з представниками Світового банку
16:00, 10 листопада 2011 р.

Податківці Житомирщини зустрілися з представниками Світового банку

«Враховуючи усі позитивні напрацювання, якими відмічена робота податкових органів України, ми зуміємо вчасно завершити І етап проекту „Модернізація державної податкової служби України – 1”, - заявив в ході робочої зустрічі голова комісії з реорганізації ДПА у Житомирській області Сергій Шинкаренко з представниками місії Світового банку 10 листопада 2011 року, чим підтвердив позицію керівництва ДПС України.
В ході зустрічі С.В.Шинкаренко акцентував увагу учасників на ряді напрацювань податкової служби Житомирщини на шляху виконання стратегічного плану розвитку державної податкової служби України. Найголовнішим слід вважати налагоджені взаємовідносини між ДПС та платниками податків, підтвердженням цьому став показник добровільної сплати податків платників Житомирщини - 95 %.
Головним досягненням держави у 2011 році стало прийняття Податкового кодексу України. І попри прогнози щодо «загибелі» українського бізнесу, економічна конституція нашої держави працює, а кількість підприємців – платників податків збільшується. Для прикладу, лише на Житомирщині у 2011 році із запровадженням норм Податкового кодексу кількість суб’єктів господарської діяльності – юридичних осіб, що обліковуються в податкових органах області, збільшилась у порівнянні з 2010 роком більше як на 600 осіб і становить 24,9 тисяч суб’єктів господарської діяльності. Активну діяльність проводять 76 тисяч суб’єктів господарювання – фізичних осіб.
За 10 місяців 2011 року від платників податків Житомирської області до зведеного бюджету надійшло майже 2,1 млрд.грн.: до державного бюджету України забезпечено 919,7 млн.грн., приріст до минулорічного надходження – 175,4 млн. грн., або 23,6 відс.; до місцевих бюджетів за 10 місяців платниками податків області зараховано близько 1,2 млрд. грн., що на 149 млн.грн., або на 14,6 відс. більше ніж за січень-жовтень 2010 року.
Бюджетоформуючими для Житомирської області є суб’єкти господарської діяльності наступних галузей промисловості: добувна промисловість, харчова промисловість, лісове господарство, машинобудівна. СГД вищезгаданих галузей промисловості нараховують та сплачують до бюджетів усіх рівнів близько 70% податків та зборів (обов’язкових платежів).
голова комісії з реорганізації ДПА у Житомирській області Сергій Шинкаренко також повідомив присутнім про проведення реорганізації податкової служби, що, зокрема, і передбачалося проектом модернізації. Скорочення кількості структурних підрозділів центрального апарату та податкових інспекцій дозволить уникнути дублювання функціональних обов’язків та сприятиме підвищенню ефективності та раціоналізації роботи податкової служби.
У листопаді 2010 року було розпочато проведення реорганізації державних податкових інспекцій Житомирської області, яку буде завершено у січні 2012 року.
До реорганізації в області функціонувало 20 державних податкових інспекцій.
В результаті проведеної реорганізації в Житомирській області функціонує 3 об'єднаних податкових інспекції, 8 міжрайонних, 2 районні та 1 ДПІ у м. Житомирі (всього 14 податкових інспекцій).
Скорочення ж кількості структурних підрозділів центрального апарату та податкових інспекцій дозволить уникнути дублювання функціональних обов’язків та сприятиме підвищенню ефективності та раціоналізації роботи податкової служби.
Відповідно до Стратегічного плану модернізації державної податкової служби на період до 2013 р., планується впровадження програми якісного обслуговування платників податків, що передбачає надання своєчасних та висококваліфікованих послуг, забезпечення формами податкової звітності, інструкціями щодо їх заповнення, створення ефективної системи приймання і обробки форм податкової звітності, всебічне використання ресурсів мережі Інтернет в роботі з платниками податків.
Саме в цьому напрямку широкого залучення платників до подання звітності в електронній формі і, в першу чергу за допомогою мережі Інтернет, проводиться робота в інспекціях області. Так, якщо на початку 2011 року в електронному вигляді звітувало 32% платників Житомирщини, то нині цей показник збільшився до 89,3%.
Більш детально про цей напрямок роботи учасникам зустрічі повідомила начальник управління інформатизації процесів оподаткування Ольга Беженар.
Перші заступники голови комісії з реорганізації ДПА у Житомирській області – Сергій Івасенко, Сергій Ревенко, Катерина Самчук, які були присутні на зустрічі, презентували напрацювання підпорядкованих їм підрозділів за різними напрямами програми модернізації.
Експерти Світового банку високо оцінили досягнутий прогрес Житомирських податківців на шляху впровадження проекту „Модернізація державної податкової служби України – 1”.
«Рекомендації представників Світового банку дозволяють податківцям акцентувати увагу саме на тих проблемних моментах, які потребують першочергового вирішення», - зазначив Сергій Шинкаренко на завершення зустрічі.

ДПА у Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...