12:04, 28 вересня 2015 р.
На Житомирщині стартувало «тихе полювання». Рятувальники застерігають від отруйних знахідок
Спочатку 2015 року службою Цивільного захисту по лінії „101” отримано 4845 повідомлень про виникнення подій різного характеру на території області. Наслідки надзвичайних подій та ситуацій призвели до загибелі 448 осіб, що на 8% менше кількості загиблих в порівнянні із аналогічним періодом минулого року (2014 рік – 488 осіб).
У зв’язку з погодними умовами, які склалися на території області, наразі активізувалися любителі «тихого полювання» – грибники. Опади, які спостерігаються останнім часом лише сприяють росту грибів. Саме тому для людей, які мало обізнані на цих дарунках лісу виникає загроза отруєння.
Зокрема, минулого року трагічно закінчилося ласування грибами для жителів с. Радчиці Овруцького району. Жінка разом зі співмешканцем під час вечері вживала гриби. Крім того вона пригостила ними і 6-річну доньку. Через деякий час, мати відчувши, що їй зле, викликала «швидку». Медики з діагнозом: отруєння грибами госпіталізували до шпиталю усю сім’ю. Через деякий час в Житомирській обласній дитячій лікарні 6-річна дівчинка померла. 30-річного співмешканця матері також врятувати не вдалося.
Цього року через засуху грибний сезон почався дещо пізніше звичайного. Однак на ринках та полицях магазинів вже вистачає найрізноманітніших щойно зібраних грибів. Саме тому рятувальники Житомирщини застерігають! Збирати та купувати гриби треба лише ті, про які ви знаєте необхідну інформацію. Не збирайте гриби, які ростуть поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, у хімічно та радіаційно-небезпечних зонах. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть призвести до дуже тяжкого захворювання – ботулізму. Гриби, які довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.
– Не варто взагалі чіпати ті гриби, про які ви абсолютно нічого не знаєте, – зауважує начальник медичної служби Управління ДСНС у Житомирській області Андрій Митрофанов. – Тим паче не треба куштувати подібні гриби на смак. Дітям взагалі не рекомендується вживати ці дарунки лісу. Також хочеться застерегти всіх від збирання грибів в забруднених зонах. І, звичайно, купуйте будь-які продукти харчування лише у спеціально відведених для цього місцях та уникайте стихійних ринків.
Перша допомога при отруєнні грибами:
- викличте «Швидку медичну допомогу»;
- одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки;
- натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими;
- після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс;
- покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану;
- з'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби та проведіть профілактичні заходи.
Поставтесь зі всією відповідальністю до власної безпеки та безпеки ваших рідних і близьких. Вживайте лише перевірені та їстівні продукти харчування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
16:35
6 листопада
Оголошення
10:15, 29 жовтня
10:15, 29 жовтня
16:21, 30 жовтня
16:21, 30 жовтня
16:21, 30 жовтня
live comments feed...