• Головна
  • На Житомирщині стартували випробування транспорту водню замість природного газу
16:30, 7 серпня 2020 р.
Надійне джерело

На Житомирщині стартували випробування транспорту водню замість природного газу

На Житомирщині стартували випробування транспорту водню замість природного газу

Нові технології. Замість природнього газу в українських газових мережах транспортуватиметься водень. Важливість технології визначається високою теплотою згоряння водню та можливостями зниження викидів парникових газів, оскільки продуктом згоряння є звичайна вода. Житомирщина стала першим полігоном випробувань.

Про це йдеться в сюжеті sk1.tv.

Перші випробування чистої енергії водню відбулися на ділянці смт Черняхів. Загалом в Україні збудовано 5 таких полігонів. Випробування виконуються з метою пошуку альтернативних джерел енергії для опалення та використання його в технологічних процесах. Адже тенденція наступна, джерела природного газу виснажуються. Альтернатива – за екологічно чистим видом палива.

«Фактично вперше в нашій державі ми будемо розпочинати експеримент із застосуванням водню як вид палива, як вид газу, який буде запущено у фактичну діючу систему газопостачання. Дана система газопостачання є невеличким макетом, фрагментом усієї газорозподільної системи України і надзвичайно важливо дослідити яким чином система себе поведе після того, як вона буде заповнена газом», — розповідає Сергій Колесник, технічний директор АТ «Житомиргаз».

Найближчі півтора року в Україні проводитимуть дослідження. За цей час регіональна газова компанія планує отримати фактичні результати польових досліджень.

«Європа взяла на себе зобов’язання, по-перше, скоротити викиди СО2, по-друге перейти на відновлювані джерела енергії. Ми взяли на себе ініціативу впровадити цей експеримент в Україні. Його суть полягає в тому, чи можливо транспортувати водень українськими мережами», — каже директор РГК Олег Никоноров.

Лише після того як наповнили чистим азотом газові мережі, надійшла команда на заповнення воднем. Труби перевірятимуть щогодини та актуватимуть хід процесу.

«Водень знаходиться в системі елементу газорозподільної системи України. Перший етап закінчено, він називається «статика». Ми спостерігаємо як буде себе поводити водень в наших трубах, чи придатна наша система газопостачання України для розподілу та транспортування цього елементу. Наступний етап буде «динаміка» — подача безпосередньо суміші, а далі водню на пальники», — констатував голова правління АТ «Житомиргаз» Валентин Ющенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водень #дослідження #житомирщина #житомирська #область #транспорт #природний #газ #відео #черняхів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...