• Головна
  • Козуля Мася, яку врятували перехожі в Житомирі, житиме в контактному зоопарку. ВІДЕО
КОЗУЛЯ
15:00, 14 січня 2021 р.
Надійне джерело

Козуля Мася, яку врятували перехожі в Житомирі, житиме в контактному зоопарку. ВІДЕО

КОЗУЛЯ
Козуля Мася, яку врятували перехожі в Житомирі, житиме в контактному зоопарку. ВІДЕО

Пам’ятаєте історію про молоду козулю, яку нещодавно на залізничних коліях в Житомирі врятували небайдужі перехожі?

Так ось, історія ця отримала продовження. Річ в тім, що тваринку прихистили в контактному зоопарку. І вже від учора, 13 січня 2021 року, вона житиме саме в цьому закладі.

Читайте також: Житомир у житті Сергія Корольова

Про контактний зоопарк ми нещодавно, до речі, також розповідали на 0412.ua. Функціонує він при Поліському національному університеті в Житомирі.

Вчора, 13 січня 2021 року, молоду тваринку вже привезли саме до контактного зоопарку. Для козулі вже й навіть вольєр був завчасно підготовлений.

Читайте також: На Житомирщину насуваються сильні морози. ВІДЕО

Діна Лісогурська, котра в університеті (ред. на технологічному факультеті) є заступницею декана з навчальної роботи розповідає, що в навчальному закладі, звісно ж, зважили всі «за» та «проти», перш ніж прихистити в себе тварину.

Козуля Мася, яку врятували перехожі в Житомирі, житиме в контактному зоопарку. ВІДЕО, фото-1

Вагалися, наприклад тому, за словами пані Діани, що захисники тварин одразу ж можуть накинутися на університет зі звинувачуванням, мовляв, ми утримуємо дику тварину, котра мала б жити на волі. Але і мас-медіа, і соціальні мережі ці «проти» допомогли відкинути. За словами Діани Лісогурської, в навчальному закладі переконалися, що доглядати козулю, яка не зможе нормально жити в дикій природі, це все ж добра справа.

Читайте також: Захоплююча історія 10-річної дизайнерки з Житомира. ПРОДОВЖЕННЯ

У контактному зоопарку мають надію, що хоча б 25 років козуля зможе прожити в цьому закладі. Орієнтовно, саме десь стільки років вона тішитиме відвідувачів, не перебуваючи в дикій природі. Але ж і на фермі за нею обіцяють добре піклуватися та любити тваринку.

Козуля Мася, яку врятували перехожі в Житомирі, житиме в контактному зоопарку. ВІДЕО, фото-2

Володимир Ткачук, котрий завідує в університеті лабораторією тваринництва, розповідає, що загалом на фермі нині проживає 7 свійських кіз. Втім, вони навряд вживуться з козулею на прізвисько Мася. Саме тому, за словами чоловіка, довелося для дикої тварини облаштувати окреме місце – свій власний вольєр. Він розташовуватиметься окремо.

Читайте також: Житомирські бігуни з нагоди зимових свят пробігли дистанцію, «намалювавши» ялинки. ФОТО

У вольєрі настелили солому, поставили для козулі Масі миску, куди їй налили воду для пиття. Водичку обіцяють регулярно міняти. Оскільки зараз надворі холодно, температура опускається нижче нуля, то воду підігрівають. Поставили у вольєрі і годівничку, куди насипатимуть грубі корми для тварини. Це, здебільшого, буде сіно. Загалом, переконують в контактному зоопарку, для козулі Масі створені всі належні умови для перебування на фермі дикої тварини.

Козуля Мася, яку врятували перехожі в Житомирі, житиме в контактному зоопарку. ВІДЕО, фото-3

Згадуючи, з чого ж почалася ця незвична історія, житомирянка Ірина Анікеєва розповіла, що на початку січня (ред. це було 3 число, восьма година ранку), вона направлялася на роботу. Перейшовши колії на залізниці, продовживши трішки свій шлях вже дорогою, жінка звернула увагу, що із-за рельсів та шпал, що були складені, визирнула якась тваринка. Більше того, тварина вийшла і почала йти за пані Іриною.

Потім козуля, продовживши крокувати за житомирянкою, ще й звуки почали видавати, немов маленька дитина: «е-е-е». Це дійсно, як згадує Ірина Анікеєва, нагадувало якесь прохання маленької дитини. Разом з молодою дикою твариною житомирянка дійшла до парковки «Епіцентру», що поблизу залізничного вокзалу. Далі дійшли до службового входу. Жінка продовжила йти, а козуля рухалася ззаду за нею, так би мовити, хвостиком. Житомирянку з твариною пустили до службового приміщення, там козуля, яку вже нині називають Мася, трішки походила. Звісно ж, всі навколо здивувалися. І це, мабуть, ще м’яко сказано!

Читайте також: На Бердичівщині виявили останки воїна РСЧА, який загинув у липні 1941 року. ФОТО

Представники керівництва, які прибули до службового приміщення, якимось дивом отримали контакти єгеря. Саме єгер і прихистив тваринку, допоки її не доправили до ферми при Поліському національному університеті.

Козуля Мася, яку врятували перехожі в Житомирі, житиме в контактному зоопарку. ВІДЕО, фото-4

У вольєрі, на території свого власного обійстя, за тваринкою тимчасово доглядав Юрій Нетребенко, котрий мешкає в селі Мамрин.

Чоловік розповідає, що козуля прожила на його приватній території тиждень. Саме 3 січня вона опинилася у селі, де проживала у вольєрі. Було вирішено, що знайдену тварину необхідно буде передати в подальшому або до ферми з тваринами, або ж до контактного зоопарку. Мася ж бо до життя в дикій природі навряд пристосується, і, мабуть, не зможе вижити.

Ось така дивовижна історія, шановні читачі нашого сайту. Хіба ж не вражаюче?

за матеріалами suspilne.media

Авторка сюжету телеканалу: Антоніна Тугас

Оператор: Олександр Данилюк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тварини #козуля #оленятко #козуленя #мася #ферма #прихисток #контактний зоопарк #волонтери #контактний #зоопарк #житомир #житомирщина #житомирська #область
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...