• Головна
  • Топ-7 локацій: Що обов’язково варто побачити в Коростені. ФОТО
ТУРИЗМ
13:50, 2 березня 2021 р.
Надійне джерело

Топ-7 локацій: Що обов’язково варто побачити в Коростені. ФОТО

ТУРИЗМ
Топ-7 локацій: Що обов’язково варто побачити в Коростені. ФОТО

ТКІЦ Коростеня рекомендує

Відвідати Древлянський парк...

... і поринути у красу, створену природою; послухати рівне журчання річки Уж серед вікових гранітних скель і насолодитись тишею.

Перейти річку Уж по унікальному «Підвісному мосту»...

... та прогулятися між скельними виходами древнього урочища Дуби. А літом покупатись у річці, або відправитись у подорож на човні.

Відкрити для себе історію древлян...

... та унікальність природи Коростенщини в експозиціях міського краєзнавчого музею.

Доторкнутись до витворів майстрів колишнього порцелянового заводу,..

... відвідавши кімнату-музей у Палаці культури ім. Тараса Шевченка.

Піднятись кручами древнього городища...

... Красної гірки і насолодитись краєвидами.

Зануритись у глибину «Скелі»...

... і відчути дух епохи фортифікації 20 століття, вилитої з каменя та бетону.

Зрозуміти смак поліської кухні,..

... скуштувавши найсмачніших коростенських дерунчиків та грибної юшки.

Попити запашної кави...

... на відкритих терасах кав'ярень центральної вулиці міста.

7 локацій, які варто відвідати у Коростені

Сімка найкращих пам'яток від ТКІЦу Коростеня

Скільки часу треба закласти для візиту: від 40 хвилин

1. Древлянський парк

Пізнати столицю древлянської землі, познайомитись із її минувшим і теперішнім життям запрошує Древлянський парк. Це – упорядкована зона відпочинку, розташована на схилах гранітної скелі, на вершині якої у 8–9 столітті знаходився літописний Іскоростень. До цього часу зберігся своєрідний парковий ландшафт із художньо висадженими насадженнями та великими валунами. Чудовий багатоярусний парк простягається над річкою Уж. Невеликий, але вишукано-елегантний та доглянутий парк у стилістиці 19 століття став головним туристичним місцем Коростеня, оскільки у парку та навколо нього зосереджені фактично всі пам'ятки, які уособлюють древлянський період історії Коростеня. Зокрема, це пам'ятник Князю Малу, скульптура Рівноапостольної Київської княгині Ольги і пам'ятне місце «Купальня княгині Ольги», пам'ятник Рівноапостольному князю Володимиру, Хрестителю Київської Русі, скульптура княгині Малуші та її сина князя Володимира.

Адреса: вул. Грушевського

GPS: 50.948989, 28.649976)

Скільки часу треба закласти для візиту: 40 хвилин

2. Городище №1 (Красна гірка)

Городище №1 (Красна гірка) як пам'ятка визнана племінним древлянським центром зі столицею Іскоростенем, який був знищений у результаті каральної експедиції київської княгині Ольги у 946 році. Довести остаточний зв'язок вказаної пам'ятки з літописними відомостями стало можливим у результаті щорічних досліджень, проведених співробітниками Житомирської археологічної експедиції Інституту Археології НАН України. Городище №1 віднесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та являється пам'яткою національного значення.

Адреса: вул. 3-й Шатрищанський провулок, 2

GPS: 50.952513, 28.660727

Скільки часу треба закласти для візиту: від 40 хвилин

3. «Коростенський плутон»

Геологічні пам'ятки природи місцевого значення, які також знаходяться на території парку Древлянського, характеризуються як «Коростенський плутон» – величезний масив геологічних порід. Це науково визначені: «Баранячі лоби», «Ольжині купальні», «Велетенські котли». Геологічна будова території Коростенщини є дуже складною. Вона формувалась впродовж довгого геологічного періоду в загальній історії утворення земної кори. У фундаменті території району знаходяться геологічні матеріали, починаючи з періоду докембрійської епохи (вік 3,5 млрд. років) та всіх наступних епох.

Адреса: вул. Грушевського

GPS: 50.948141, 28.649080

Скільки часу треба закласти для візиту: від 40 хвилин

4. Військово-історичний комплекс «Скеля»

Військово-історичний комплекс «Скеля» з кожним роком все більше і більше притягує туристів відвідати унікальну інженерну споруду, якій немає аналогів у світі. Секретне будівництво на місці природних печер давнього городища розпочалося у 1935 році, метою якого стало створення командного пункту армійського типу Коростенського укріпрайону № 5 – «лінії Сталіна». На базі об'єкта «Скеля» створено комплекс військової фортифікації, де зібрані унікальні експонати, кількість яких нерідко поповнюється новими історичними предметами та матеріалами періоду Другої світової війни.

Адреса: вул. 1-го Травня, 2а

GPS: 50.947416, 28.648559

Скільки часу треба закласти для візиту: від 20 хвилин

5. Міські фонтани

Міські фонтани стали невід'ємною частиною окраси Коростеня. У парку Древлянському був створений прекрасний фонтан силами місцевих підприємств (1985 рік). Фонтан облицьований червоним гранітом. Такий вид граніту використовували при будівництві Київського залізничного вокзалу. Також, на території парку діє річковий фонтан, який відрізняється від інших фонтанів своєю витонченою грайливою формою. Фонтан з музично-світловим супроводом урочисто був відкритий 14 жовтня 2016 року у центральній частині міста.

Скільки часу треба закласти для візиту: від 1 години

6. Коростенський краєзнавчий музей

Поринути у пізнавальне минуле міста можна у Коростенському краєзнавчому музеї. Експозиція музею має природний, історичний відділ, а також відділ сучасної історії. Але древлянський період історії міста і краю є пріоритетною темою. Серед унікальних експонатів – ювелірні вироби, яким понад тисячу років. Аналіз розкопок дає археологам підставу стверджувати, що древлянські городища являли собою фортеці, аналогів яким не було у світі, а Коростень ще з 8 століття був центром ковальського, гончарного, косторізного і ювелірного ремесел.

Адреса: вул. Музейна, 4

GPS: 50.951297, 28.647185

Скільки часу треба закласти для візиту: від 1 години

7. Кімната-музей Коростенського фарфорового заводу «Коростенський фарфор»

Кімната-музей Коростенського фарфорового заводу «Коростенський фарфор» була відкрита у лютому 2012 року у приміщенні міського Палацу культури імені Тараса Шевченка. В експозиції представлена майже сота частина всіх експонатів, які були виставлені у музеї Коростенського фарфорового заводу (розійшлися по приватних колекціях після приватизації заводу). Але навіть збережені експонати дають уявлення про велич заводу, історія якого починається з 1904 року. Вироби заводу були популярні на всій території колишнього СРСР, а також більш 50 країн світу.

Адреса: вул. Грушевського, 3

GPS: 50.950153, 28.648763

Джерело: ua.igotoworld.com

Читайте також: Житомирський лялькар потребує допомоги!

Читайте також: У мережі показали чергу зі швидких з лікарень в Житомирі, пацієнтам яких терміново потрібна кров!

Читайте також: Між зимою та весною: неймовірної краси місцини в Житомирі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Житомирщина однією з перших отримає вакцину від коронавірусу, схвалену ВООЗ

Читайте також: 8 березня. Від заснування до сучасності, або реальні метаморфози свята

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коростень #житомирщина #житомирська #облатсь #коростенський #тіц #район #туризм #україна #мандри #подорожі #топ #місць #рекомендації
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...