• Головна
  • Фахівці Екоінспекції залучені ДБР в якості спеціалістів у кримінальному провадженні
ДЕІ ПОЛІСЬКОГО ОКРУГУ
14:46, 20 липня 2023 р.
Надійне джерело

Фахівці Екоінспекції залучені ДБР в якості спеціалістів у кримінальному провадженні

ДЕІ ПОЛІСЬКОГО ОКРУГУ

Фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу у рамках статті 71 Кримінального процесуального кодексу України були залучені у якості спеціалістів до слідчих дій, які здійснювали представники Державного бюро розслідувань у рамках кримінального провадження на території лісогосподарських підприємств Житомирської області.

Про це інформує Державна екологічна інспекція Поліського округу.

В умовах російської військової агресії, коли щодня в Україні через обстріли окупантів гинуть мирні жителі, знищуються об’єкти критичної інфраструктури та цивільні будівлі, відбуваються техногенні аварії, які загрожують екологічній безпеці тисяч людей, на жаль, інспекторам з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу самостійно та у співпраці з правоохоронними структурами, доводиться мало не щодня фіксувати факти злочинів проти довкілля, які продовжують вчиняти наші громадяни і які не пов’язані з військовими діями.

До обрахованих збитків довкіллю, спричинених військовими діями, додаються збитки, нанесені браконьєрами, чорними лісорубами, забруднювачами атмосферного повітря, водних об’єктів, тощо.

Загалом, за 1 півріччя 2023 року спеціалісти Інспекції були залучені правоохоронними органами у 47 кримінальних провадженнях (Житомирська і Рівненська області), 3 із них пов’язані з обрахунком шкоди, нанесеної довкіллю у результаті російської військової агресії.

Розмір обрахованої шкоди довкіллю, не пов’язаної з військовими діями, станом на сьогодні, - понад 187 млн грн.

"Продовжуємо тримати свою ділянку фронту! Боронимо довкілля і Україну разом!", - зазначають в Екоінспекції.

Довідково: Спеціалістом у кримінальному провадженні є особа, яка володіє спеціальними знаннями та навичками і може надавати консультації, пояснення, довідки та висновки під час досудового розслідування і судового розгляду з питань, що потребують відповідних спеціальних знань і навичок. Зокрема, йдеться про сферу лісокористування, охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, охорони земель, надр, екологічної та радіаційної безпеки, охорони і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, охорони, захисту, використання і відтворення лісів, тощо.

Згідно ст. 222 КПК України, відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.

Державна екологічна інспекція Поліського округу

Фахівці Екоінспекції залучені ДБР в якості спеціалістів у кримінальному провадженні, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#деі #екологічна інспекція #новини житомира #новини житомирщини #державна екологічна інспекція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...