• Головна
  • Бунечко: Важливим кроком для соціалізації та залучення внутрішніх переселенців до громадського життя є робота Рад ВПО
ВПО
15:43, 1 листопада 2023 р.
Надійне джерело

Бунечко: Важливим кроком для соціалізації та залучення внутрішніх переселенців до громадського життя є робота Рад ВПО

ВПО

Сьогодні в Києві стартував Всеукраїнський форум Рад ВПО, у якому також беруть участь представники Житомирщини.

Про це повідомляє голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

Цей захід організований за ініціативи Міністерства реінтеграції України у співпраці з Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез»" і отримав підтримку УВКБ ООН та IREX.

Форум є важливою платформою для діалогу між громадськими організаціями, які опікуються підтримкою вимушено переміщених осіб, державою та міжнародними організаціями. Головною метою є спільна розробка алгоритмів підтримки внутрішніх переселенців.

За словами очільника Житомирщини, з урахуванням того, що в Україні налічується близько 5 мільйонів ВПО, ця мета стає надзвичайно важливою. Всі вони потребують соціального захисту, можливості працевлаштування та повноцінної інтеграції в приймаючі громади.

"Важливо, щоб влада на всіх рівнях мала чіткий алгоритм дій щодо підтримки та адаптації громадян, які вимушені були залишити власні домівки через війну, не лише на сьогодні, але й на наступні роки. Спільна координація зусиль держави та громадянського суспільства можуть вирішити максимальну кількість проблем, з якими стикаються наші співгромадяни.

Дослідження та аналіз досвіду зарубіжних країн показали різноманітність підходів до проблем ВПО. Нам необхідно доречно використовувати цей досвід для ефективного розв'язання проблем з ВПО в Україні", - зауважив голова Житомирської ОВА.

Віталій Бунечко акцентує, що важливим кроком для соціалізації та залучення внутрішніх переселенців до громадського життя є робота Рад ВПО. Вони допомагають владі на місцях краще розуміти потреби та потенціал переселенців, а самим переселенцям - інтегруватися в місцеву спільноту та захищати свої права. Успіх переселенців на новому місці служить прикладом для інших, хто вагається, чи залишати небезпечну зону.

"Для адаптації внутрішньо переміщених осіб важливо, щоб вони були інформовані про свої права та можливості розвитку в новій громаді - працевлаштування, отримання освіти, медичної допомоги, участі у житті громади та інше.

Разом ми можемо зробити максимум з можливого для інтеграції та підтримки внутрішніх переселенців", - резюмував очільник Житомирщини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#впо #переселенці #новини житомира #новини житомирщини #допомога #пригоди #події #новини #внутрішньо переміщені особи
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...