• Головна
  • Роль професора Степана Бєльського у становленні геологічної науки на Житомирщині
МУЗЕЙ
14:26, 8 січня
Надійне джерело

Роль професора Степана Бєльського у становленні геологічної науки на Житомирщині

МУЗЕЙ

Роль професора С. Бєльського у становленні геологічної науки на Житомирщині (до річниці з дня народження).

Одним із найактивніших краєзнавчих діячів Житомирщини був Степан Володимирович Бєльський – український геолог, краєзнавець та педагог. Народився вчений 8 січня 1866 р. у м. Борзні Чернігівської області.

Про це інформує Житомирський обласний краєзнавчий музей.

Свою науково-дослідну діяльність розпочав у 1907 р. заснувавши геологічний відділ при тогочасному Волинському центральному музеї. У цей же час його обрано членом Товариства дослідників Волині, у 1910 р. – головою природничо-історичної секції цього ж Товариства. У 1919 р. займав посаду завідувача кафедри кристалографії, мінералогії та геології Волинського інституту народної освіти, згодом був професором і деканом.

З 1928 р. працював професором геології Житомирського сільськогосподарського інституту та керував аспірантурою по геології при Волинському науково-дослідному музеї. Протягом 1936-1941 рр. очолював геологічний відділ Волинського державного науково-дослідного музею та сприяв поповненню його геологічної колекції.

За роки своєї наукової діяльності С.В. Бєльський зробив вагомий внесок у популяризацію знань про природні ресурси краю. Професор систематично організовував і брав участь у геолого-краєзнавчих екскурсіях, у ході яких було відкрито багато родовищ корисних копалин. Експедицією під керівництвом С. Бєльського в Овруцькому та Коростишівському повітах відкрито родовища гранітів, габро, базальту, кварцитів, каоліну, польового шпату та ін., що мало важливе значення для розвитку будівельної галузі.

Професором вперше відкрито та вивчено родовища мінералу ільменіту на Житомирщині (смт. Іршанськ та Нова Борова). В Іршанську на честь професора Бєльського названо одну з вулиць. Фундаментальним результатом його багаторічних досліджень є праця «Геологія і корисні копалини Житомирської області» (1941) та розроблена карта корисних копалин краю.

Молодший науковий співробітник відділу природи Мороз В.В.

Житомирський обласний краєзнавчий музей

Роль професора Степана Бєльського у становленні геологічної науки на Житомирщині, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#краєзнавство #подія #новини житомира #новини житомирщини #захід #краєзнавці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...