• Головна
  • Міністра охорони здоров'я побував у районних лікарнях Житомирщини
Новини компаній
12:26, 19 серпня 2015 р.

Міністра охорони здоров'я побував у районних лікарнях Житомирщини

Новини компаній

18 серпня Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі та заступник Міністра Віктор Шафранський відвідали медичні заклади у регіонах України.

На Житомирщині Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі у супроводі начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександра Торбаса відвідали заклади охорони здоров'я Новоград-Волинського та Коростишівського районів. Про це інформує прес-центр УОЗ.

Зокрема, в Новоград-Волинському районі Міністр разом із заступником міського голови Новограда-Волинського Ларисою Шутовою, начальником відділу охорони здоров’я Новоград-Волинської міської ради Любомиром Дутчаком, головним лікарем міськрайТМО Василем Борисом, головним лікарем районного центру ПМСД Валерієм Папенчуком та головним лікарем міського центру ПМСД Інною Вошко ознайомився з роботою кабінету профілактичних щеплень міського центру ПМСД, пологового відділення, відділення інтенсивної терапії новонароджених та поліклініки міськрайТМО, районної філії обласної благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Така хвороба як катаракта вилікована.

«В умовах недостатнього фінансування галузі лікарняні каси є найбільш оптимальною формою участі населення у розвитку охорони здоров’я»,- зазначив Олександр Квіташвілі. На тверде переконання Міністра, саме такі організації сприятимуть створенню в Україні загального медичного страхування населення.

Міністр схвалив будівництво хірургічного корпусу та реконструкцію приміщень районних туберкульозного, шкірно-венерологічного та наркологічного диспансерів.

Потім Міністр охорони здоров’я відвідав Коростишівську центральну районну лікарню ім. Д.І.Потєхіна, де разом з головним лікарем закладу Олександром Веселовським, директором обласної бази спеціального медичного постачання Володимиром Гришковцем, головою райдержадміністрації Оленою Цимбалюк, головою районної ради Віктором Гриценком ознайомився з роботою кабінету профілактичних щеплень та кабінету для зберігання вакцин, хірургічного, травматологічного відділення і відділення інтенсивної терапії.

За словами Олександра Квіташвілі, мета його візиту - перевірити реальну ситуацію з залишками вакцин та лікарських засобів у медичних закладах України для подальшого ефективного перерозподілу життєво необхідних ліків на період здійснення державних закупівель у 2015 році.

Проблема з ліками дуже серйозна, адже протягом кількох попередніх років не закуповувалися в повному обсязі необхідні об’єми імунобіологічних препаратів, сироваток і вакцин.

«Сьогодні МОЗ працює над вирішенням цієї надскладної проблеми», - наголосив Олександр Квіташвілі, зазначивши, що Міністерством максимально спрощено реєстрацію препаратів, тож тепер компанії-виробники мають прискорити оформлення документів на реєстрацію ліків.

«МОЗ контролює кількість імунобіологічних препаратів, які розподілені між регіонами нашої країни, - зазначив Олександр Квіташвілі. –Я сьогодні, зокрема, мав нагоду в лікарнях, поліклініках Житомирщини ознайомитися зі станом справ, подивитися, яким чином ті препарати, що були розподілені в області, зберігаються, використовуються, чи належним чином перерозподіляються залишки. Тож головне завдання – правильно перерозподілити ліки до того часу, поки буде проведено нові закупівлі», - зазначив він.

За його словами, МОЗ використає та поширить на інші регіони досвід Житомирщини в плані забезпечення медзакладів ліками та вакцинами.

«Ситуація із запасами вакцин та лікарських засобів у країні є дуже поганою через те, що деякі категорії вакцин не закуповувалися і 2, і 3 роки, однак кожна область намагається якось цю ситуацію контролювати, Житомирщина тут працює краще, ніж інші області, і дефіцити перекриваються за рахунок запасів, які є на місцях. Ми плануємо використати досвід Житомирщини у цьому плані», - зазначив Квіташвілі.

«Сьогодні на Житомирщині я побачив, що на рівні регіонів є запаси вакцин, які будуть використовуватися до того моменту, поки уряд врегулює ситуацію на загальнодержавному рівні», - сказав він.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас у свою чергу зазначив, що Житомирська область в цілому наразі має запаси необхідних вакцин, однак їх дуже мало.

Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі також наголосив, що на сьогодні органи місцевої влади можуть і повинні ухвалювати рішення про закупівлю лікарських засобів за рахунок місцевих бюджетів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #міністрохорониздоров'я #районнілікарні #вакцини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
Кілька місяців поспіль боровся за власне життя після тяжкого поранення під Бахмутом: на Житомирщині попрощалися з Героєм
ВІЙНА
Війна забрала життя випускника Поліського університету Андрія Рогальського
ПОЛІСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На Житомирщині з працівниками одного з підприємств говорили про переваги задекларованої праці
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ
У Коростені провели перші операції на хребті за допомогою сучасного рентген апарату С-дуга
ЖИТТЄВА ІСТОРІЯ
Оголошення
live comments feed...