• Головна
  • У Житомирі відбудеться відкриття IV Міжнародної конференції щодо толерантності
13:38, 30 вересня 2015 р.

У Житомирі відбудеться відкриття IV Міжнародної конференції щодо толерантності

1 жовтня 2015 року о 10:00 у головній конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка (вхід з вул. В. Бердичівська, 40) відбудеться урочисте відкриття IV Міжнародної науково-теоретичної конференції «Толерантність як соціогуманітарна проблема сучасності», яка працюватиме 1–2 жовтня 2015 року.

Організаторами конференції міжнародного масштабу виступили Житомирський державний університет імені Івана Франка (Україна), Вища гуманітарно-теологічна школа імені Михайла Беліні-Чеховського (Польща), Донецький національний університет (Україна), Жешувська політехніка (Польща), Інститут державної служби і місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України (Україна), Бурятський державний університет (Росія), Інститут славістики технічного університету Дрездена (Німеччина), Могильовський державний університет імені А. О. Кулешова (Білорусь) та Українсько-турецький культурний центр «СЯЙВО» (м. Київ).

З вітальним словом до учасників конференції звернуться ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка Петро Саух, заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Ярослав Лагута, ректор Вищої гуманітарно-теологічної школи імені Михайла Беліні-Чеховського Анна Слонеска-Полок, Голова правління Українсько-турецького культурного центру «Сяйво» Демір Гьокхан та секретар Національної спілки журналістів України Віктор Набруско.

«Як повага до представників різних етносів, релігій і культур, толерантність виступає необхідною умовою виживання і розвитку сучасної цивілізації. В умовах зростання агресії і широкого використання насильницьких способів вирішення соціально-політичних, релігійних, етнічних проблем, цілком закономірним є прагнення до поширення нової філософії толерантності, яка б обґрунтовувала іншу систему життєвих цінностей та пріоритетів, передбачала готовність сприймати інших такими, якими вони є, і взаємодіяти з ними на основі діалогу й згоди. Суперечність між зростаючою потребою суспільства в утвердженні толерантності як стратегії взаємодії між соціальними групами і людьми, як цінності, і недостатньою привабливістю еталонів і практик толерантних моделей поведінки, існуючих у соціумі, актуалізує тему нашої конференції», – каже ректор ЖДУ ім. І. Франка Петро Саух.

За тим відбудеться пленарне засідання. Під час його роботи науковці України, Польщі, Німеччини, Росії, Білорусі та Азербайджану обговорять проблеми релігійної толерантності, міжетнічної толерантності та інтелігенції, толерантність поведінки в політичному житті України та повсякденні, функціональні особливості українських медіа в умовах війни та інше. Зокрема заслужений діяч науки і техніки України, директор інституту державної служби і місцевого самоврядування Національної академії управління при Президентові України; завідувач кафедри політичної аналітики і прогнозування Сергій Телешун порушить тему «Сучасний світовий порядок: виклики України», політолог, керівник незалежного аналітичного центру (Баку, Азербайджан) Ельхам Шахін оглу Гулієв – «Заморожений конфлікт: уроки Карабаху для України», а виконуюча обов’язки завідувача кафедри журналістики Донецького національного університету, член НСЖУ(Вінниця, Україна) Олена Тараненко розповість про проблеми нетолерантного ставлення до вимушено переміщених осіб у сучасних українських ЗМК.

Під час конференції працюватиме десять секцій: «Соціально-філософська рефлексія феномена толерантності. Парадокси толерантності», «Толерантність в контексті сучасної комунікативної філософії», «Контроверзи релігійно-конфесійної та міжетнічної толерантності», «Толерантність: національна ідентичність і проблеми історичного минулого», «Проблеми толерантності в контексті соціальних комунікацій», «Сучасний світовий порядок: випробування толерантністю», «Толерантність і довіра: соціально-політичний та морально-етичний виміри», «Культурні смисли толерантності», «Міфологія та міфопоетика толерантності в сучасних умовах» та «Мовна толерантність: типологія комунікативної взаємодії».

Також програма конференції передбачає два «круглих столи»: «Мультикультурний світ: мистецтво жити разом» та «Україна як геополітична реальність: між антропологією насильства і культурою толерантності».

Працюватиме IV Міжнародна науково-теоретична конференція «Толерантність як соціогуманітарна проблема сучасності» у ЖДУ ім. І. Франка два дні: 1–2 жовтня 2015 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #жду франка #конференція #толерантність #саух
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...